&


اردوغان درخواست ديدار پمپئو را نپذيرفت
  


 • اردوغان درخواست ديدار پمپئو را نپذيرفت


  به گزارش ايرنا ،  پايگاه اينترنتي رومه "خبر ترک" پمپئو قرار است که هفته جاري به ترکيه سفر کند و با "بارتولوميو" يکم سراسقف استانبول ديدار کند که وي درخواست ديدار با اردوغان در همان شهر را داده بود که اردوغان آن را رد کرده است.


  اين رسانه به نقل از خبرگزاري بلومبرگ نوشته که پمپئو از مولود چاووش اوغلو خواسته که در استانبول باهم ديدار کنند، اما اوغلو گفته است که او بايد به آنکارا بيايد که وزير خارجه آمريکا اين را نپذيرفته است.


  براساس گزارش اين رسانه ترکيه‌اي پمپئو اعلام کرده است: اگر اردوغان در استانبول حضور خواهد يافت، مي‌شود با وي ديدار کرد، اما رياست جمهوري ترکيه درخواست وزير امورخارجه ترامپ را براي برگزاري نشست به خاطر آن که آن را مخالف با عرف ديپلماتيک دانسته، رد کرده است.


  رومه خبر ترک اعلام کرد که اردوغان گاهي با برخي از سران کشورها در شهر استانبول ديدار مي‌کند، اما به نظر مي‌رسد که مشکل ديدار رييس جمهوري ترکيه، خود پمپئو و نه محل ديدار وي باشد.


  براساس اين گزارش، اگر تغييري در برنامه ايجاد نشود، پمپئو سفر خود به استانبول را بدون ديدار با هيچ مسؤول دولتي ترکيه‌اي به پايان خواهد برد.


  رومه ترکيه‌اي نوشت: تيم انتقالي دولت جو بايدن عملا تماس‌هاي خود با آنکارا را  براي ديدار محتمل با اردوغان آغاز کرده‌اند و هيچ نيازي نيست که دولت ترکيه در سايه شرايط جديد، بخواهد با پمپئو ديدار کند.


  ترکيه در طول چهارسال رياست جمهوري دونالد ترامپ، اختلاف نظرهاي زيادي با شريک خود در سازمان پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو) داشته است که از آن جمله مي‌توان به سوريه، خريد ترکيه سازمانه دفاع موشکي اس 400 روسيه را نام برد.


  رييس جمهوري ترکيه سه‌شنبه شب و به صورت ديرهنگام با تبريک پيروزي بايدن در انتخابات رياست جمهوري آمريکا خطاب به وي گفته بود که چالش‌هاي جهاني و منطقه‌اي ايجاب مي‌کند روابط دو کشور را بر مبناي منافع و ارزش‌هاي مشترک گسترش دهيم.


  بايدن نامزد دمکرات رياست جمهوري آمريکا شنبه شب با کسب 290 راي الکترال در برابر تنها 214 راي دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمين رئيس جمهوري آمريکا انتخاب شد و خانم کامالا هريس نيز براي اولين زن به عنوان معاون رئيس جمهوري اين کشور برگزيده شد.


  رييس جمهوري منتخب آمريکا شنبه شب در اولين توئيت پس از اعلام پيروزي‌اش در انتخابات رياست جمهوري آمريکا نوشت: رئيس جمهوري تمام مردم آمريکا خواهم بود، چه آنهايي که به من راي دادند و چه آنهايي که به من راي ندادند.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

yadakyar Lily David Chris Kris Philip Jon Gabriel Joey Allison