&


رئيس جمهور: از بورس هميشه مراقبت مي‌کنيم/ سهام دولتي را مي‌فروشيم
  


 • رئيس جمهور: از بورس هميشه مراقبت مي‌کنيم/ سهام دولتي را مي‌فروشيم


  به گزارش تابناک اقتصادي به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري؛ دکتر حسن روحاني روز چهارشنبه در جلسه هيات دولت گفت: سال جهش توليد است و بايد طوري ماليات اخذ کنيم که اصل توليد صدمه نبيند و باقي بماند. در ماليات محدوديت داريم. دولت اگر بخواهد از بانک مرکزي پول بگيرد، دولت قبلي آمد 50 هزار ميليارد تومان از بانک مرکزي براي مسکن پول پرفشار استقراض کرد. ما هم اين قدرت را داريم، ولي دست‌مان را به سوي بانک مرکزي هيچ وقت دراز نکرديم. در اين 7 سال، دست به سوي استقراض بانک مرکزي دراز نکرديم، دنبال پول پر فشار نرفتيم. حالا بايد چه جوري اداره کنيم، وقتي ماليات اين جوري است، وقتي پول پرفشار به مصلحت نيست، يا بايد اوراق منتشر کنيم، يا بايد سهام بفروشيم، يا بايد نفت را بفروشيم.


  به گفته روحاني: دولت دارد هر 3 کار را انجام مي‌دهد. اوراق‌مان را مي‌فروشيم. الان 57 هزار ميليارد تومان اوراق خزانه از اول سال تا حالا فروختيم، باز هم اگر لازم باشد اوراق خزانه مي‌فروشيم. بحمدالله يک روش و شيوه‌اي است که هم قانون آن را امضاء کرده و هم دولت پيشنهاد کرده است. سهام دولتي را مي‌فروشيم. البته معتقديم که بايد اقتصاد به مردم واگذار شود. اين اصلي است که از اول دولت يازدهم دنبال آن بوديم و الان هم دنبال آن هستيم. بحمدالله وضع فروش سهام، خوب است.


  رئيس جمهور تاکيد کرد: بازار بورس، يک بازاري است که هميشه مراقبت مي‌کنيم، هميشه در دولت به يک مناسبتي، تأکيد مي‌کنم. مخصوصاً به وزير اقتصاد، رئيس بانک مرکزي، به دوستاني که در شوراي عالي بورس هستند، همواره توصيه مي‌کنيم که هميشه بايد مراقبت کنند و مراقبت هم مي‌کنند. منتها مردم بدانند که اين ذات بازار بورس است، خط مستقيم در بورس تحقق پيدا نمي‌کند. اصلاً در اقتصاد تحقق پيدا نمي‌کند.


  يک خطي باشد مستقيم بالا برود، اين خط شکستگي دارد، پايين مي‌آيد و بالا مي رود، مهم اين است که در طول سال به سمت بالا باشد و به سمت پايين نباشد و ان‌شاء الله خواهد بود و براي مردم حفظ مي‌کنيم.


  روحاني افزود: يک راه ديگر هم وجود دارد و آن فروش نفت است. براي فروش نفت طرحي را طراحي کرديم که اين روزها هم روي آن بحث شد، آن را در 3 قوه بحث کرديم، دولت کاملاً طرح را آماده کرده و اين طرح را صد در صد به نفع کشور و مردم مي‌داند، بهترين راه تأمين مالي است. بهتر از اوراق است که بفروشيم، راه بسيار خوبي است و تو دهني به آمريکا است که آنها مي‌خواهند ما نفت نفروشيم، ما نفت مي‌فروشيم.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

تجهيزات آتش نشاني و ايمني Julie Robert قوانين بازي واليبال عطر و ادکلن مردانه و زنانه خوشبو❤ Imam of the time Pat 3nd2al Trevor Frank