&


شرمن: رويکرد ترامپ در قبال ايران پرهزينه و دردناک است
  


 • شرمن: رويکرد ترامپ در قبال ايران پرهزينه و دردناک است


  به گزارش ايرنا، شرمن در مقاله‌اي با عنوان "نابودي کامل سياست خارجي ايالات متحده در زمان ترامپ" که جمعه در نشريه "فارن پاليسي" منتشر شد به شکست رويکرد سياست‌هاي دولت آمريکا در قبال تهديدات جهاني از جمله بيماري کوويد 19، روسيه، ايران، چين و کره شمالي پرداخت. 


  وي در اين مقاله نوشت: در نتيجه ناکامي‌هاي ترامپ از زمان به قدرت رسيدن وي، خاورميانه از صلح فاصله گرفته و به قيام بعدي فلسطين نزديک‌تر شده است، مردم کوبا و ونزوئلا با آينده‌اي تلخ رو به رو هستند، وعده تجديد آفريقا کنار گذاشته شده است و هيچ چالش واقعي براي روسيه يا چين وجود ندارد. 


  شرمن در ادامه مي‌نويسد: "رويکرد سياست خارجي ترامپ در قبال ايران نمونه رويکرد دردناک و پرهزينه ديگري است. بيش از سه سال از خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌اي (برجام) مي‌گذرد و ايران صاحب اورانيوم غني‌شده بيشتر، تأسيسات هسته‌اي فعال‌تر، فناوري‌هاي پيشرفته‌تر و زمان‌کوتاه‌تري براي ساخت سلاح هسته‌اي شده است. "


  به نوشته شرمن، مايک پمپئو وزيرامورخارجه آمريکا و برايان هوک نماينده ويژه اين کشور در امور ايران در حالي مدعي پيشبرد سياست فشار حداکثري عليه ايران هستند که هدف نهايي آن‌ها به رغم اصرار بر نبود تغيير رژيم در ايران همچنان گنگ و نامفهوم است. 


  با نزديک شدن به زمان برگزاري انتخابات رياست جمهوري آمريکا و چالش‌هاي متعدد ترامپ براي پيروزي در اين انتخابات، شرمن تاکيد مي‌کند که سياست خارجي آمريکا در دوران ترامپ نابود شده است و تنها هدف باقي مانده براي وي به منظور پيروزي در انتخابات کمک از کشورهاي خارجي (روسيه) است. 


  به نوشته شرمن، سکوت دولت ترامپ در برابر گزارش همکاري طالبان با روسيه براي کشتن نيروهاي آمريکا در افغانستان نمونه بارز شکست و ناکامي سياست خارجي وي با نزديک شدن به زمان انتخابات است. 
   
   
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

برج خنک کننده 09125666578 Kenneth فيلتر کربن Kevin فرش شادمان Brad Zack Anthony توليد وفروش تجهيزات نوين گلتاک چت , لب چت , اراچت , نقره چت , آرا چت , گلبرگ چت