&


واردات نفت هند به کمترين سطح در 9 سال اخير رسيد
  


 • واردات نفت هند به کمترين سطح در 9 سال اخير رسيد


  به گزارش خبرگزاري رويترز از دهلي‌نو، داده‌هاي منابع صنعتي نشان داد واردات نفت هند در ماه ژوئن سقوط کرده و به کمترين سطح از اکتبر 2011 رسيده است، زيرا پالايشگاه‌ها به دليل انجام فرآيند تعمير و نگهداري و تقاضاي سوخت کمتر، خريدها را کاهش دادند.


  هند، سومين مصرف‌کننده و واردکننده بزرگ نفت جهان، در ماه ژوئن روزانه 3 ميليون و 200 هزار بشکه نفت وارد کرده که اين رقم نسبت به ماه مه 0.4 درصد و نسبت به سال گذشته حدود 28.5 درصد کاهش يافته است.
  داده‌ها نشان مي‌دهد که هند همچنين ماه گذشته و براي نخستين بار از ژوئن 2009، هيچ نفتي از ونزوئلا وارد نکرده است.


  پالايشگراني از جمله ايندين اويل کراپ، برترين پالايشگر هند، ريلاينس اينداستريز، مجري بزرگ‌ترين مجموعه پالايشي جهان و بهارات پتروليوم قصد دارند واحدهاي خود را براي انجام فرآيند تعمير و نگهداري تعطيل کنند.


  مصرف سوخت هند که نشان‌دهنده سطح تقاضاي نفت در اين کشور است، به‌طور معمول در چهار ماه دوره موسمي از ماه ژوئن کاهش مي‌يابد، زيرا باران‌هاي موسمي سبب کاهش ساخت‌وساز و حمل‌ونقل مي‌شود.


  در نيمه نخست ماه ژوئيه، تقاضاي سوخت هند در مقايسه با ماه قبل به دليل قيمت‌هاي بالاي خرده‌فروشي و برقراري دوباره محدوديت‌هاي اعمال‌شده براي مهار ويروس کرونا در بخش‌هايي از اين کشور کُند شد.


  در ماه ژوئن، سهم نفت خاورميانه در واردات هند به بالاترين سطح در 12 ماه و به 67.12 درصد افزايش يافت، اين در حالي است که واردات نفت از آمريکاي لاتين به پايين‌ترين سطح خود در 11 سال اخير رسيد، زيرا هند واردات نفت ونزوئلا را به دليل تحريم‌هاي ايالات متحده متوقف کرده است.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Alicia Rob Jeff دنياي نجوم Jeff Tasisatcity Greg Vito Carson جاروبرقي|جاروبرقي صنعتي|جاروبرقي تک فاز|مکنده صنعتي