&


تعطيلي مکان‌هاي فرهنگي، هنري و سينمايي هرمزگان تمديد شود
  


 • تعطيلي مکان‌هاي فرهنگي، هنري و سينمايي هرمزگان تمديد شود


  رضا کمالي زرکاني روز دوشنبه درجمع خبرنگاران افزود: بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مبني بر بازگشايي مکان‌هاي فرهنگي، هرمزگان نيز درحال آماده سازي و ايجاد زيرساخت‌هاي لازم براي بازگشايي مکان‌هاي فرهنگي و هنري استان بود اما شيوع بيماري کرونا مانع اين کار شد.
  وي بيان داشت: طبق اعلام ستاد مبارزه با کرونا در هرمزگان و پيک بيماري تا 2 هفته آينده از سوي دانشگاه علوم پزشکي در استان، بازگشايي مکان‌هاي فرهنگي و هنري به صلاح نيست.
  مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان اظهارداشت: از سوي ديگر نقش فرهنگ و هنر در تقويت روحيه جمعي و سلامت رواني جامعه و بالابردن انگيزه زندگي بسيار موثر بوده و نبايد در چنين شرايطي از آن مغفول ماند و در کنار اين بيماري کم اهميت جلوه داد.
  کمالي ادامه داد: از همان ابتداي شيوع بيماري کرونا، بخش فرهنگ و هنر هرمزگان افدام به ساخت بيش از صدها کليپ آموزشي و ده ها برنامه و جشنواره در فضاي مجازي نمود که در کشور بعنوان الگو و شاخص مطرح و مورد تمجيد  قرار گرفت.
  وي يادآورشد: نظر عموم مردم و صلاح جامعه در اين شرايط خاص در تصميم گيري‌هاي بخش فرهنگ و هنر هرمزگان درنظر گرفته مي‌شود و مردم مطمئن باشند مراکز فرهنگي هنري و بويژه جامعه رسانه اي و هنرمندان در کنار آنها خواهند بود. 
  اين مسوول فرهنگي در پايان ابرازداشت: از وضعيتي که ويروس کرونا به وجود آورده بعنوان فرصت براي توسعه زيرساخت‌هاي فرهنگي استفاده مي‌کنيم و با همکاري و رايزني با شهرداري‌هاي سطح استان در حال ساخت و اجرايي کردن بيش از 10 نگارخانه و پلاتو هستيم.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Greg آموزش مطالب جالب و جذاب Robert لوله شاپ سامانه تخصصي املاک شمال Carl Mitchell Rich Maria